Cafe Tango//Şirin Pancaroğlu~Bora Uymaz

Adsız

Bu sabah güne harika albüm keşfederek başladım. Flüt-gitar için değişik parçalar ararken, arkadaşımın tavsiyesiyle dinlediğim Cafe Tango albümü o kadar zengin ve o kadar sade ki. Alıştığımız tango kalıbını değişik enstrümanlarla o kadar farklı ve arşivlik bir yere götürmüşler ki, gerçek anlamda çok lezzetli bir kayıt olmuş.

Albümde, bildiğimiz Türk ve Arjantin tangolarının, tango kalıbı içinde çok alışık olmadığımız enstrüman ve  formlarda yorumlarıyla birlikte yeni besteler de yer alıyor. Dünyaca ünlü değerli arp sanatçımız Şirin Pancaroğlu‘nun enstrümanından çıkan zarif tınılara, gitarda dünyaca ünlü gitarist Ricardo Moyano, bandoneoncu Carlos Gustavo Battistessa, usta kontrbasçı Volkan Topakoğlu ve vokalde Bora Uymaz eşlik ediyor. Tüm eserlerde o kadar orijinal ve kararında yorumlar var ki; bazen kendinizi Arjantin sokaklarında, bazen bir oda konserinde buluyor, bazen de Bora Uymaz’ın yorumuyla sanki Türk Sanat Müziği tadı alıyorsunuz. Ben o kadar beğendim ki!

Hepsi çok güzel ama tekrar tekrar dinlediğim iki parçayı paylaşıyorum. Umarım böyle güzel sanatçılar ve albümler artar ve daha fazla kişiye ulaşır.

Gardel’e Tango

Ben Hep Seni Düşünürüm

Share This:

About

No Comments

Leave a Comment